Bundan 10 yıl önce; ilk kez Alanya Belediye Başkanlığı için aday olduğumda; ömrü boyunca burada yaşamış, buradan ekmek yemiş, burada çoluk çocuğa karışmış genç ama tecrübeli bir kardeşinizdim.

10 yıllık Kestel, 10 yıllık Alanya toplam 20 yıllık Belediye Başkanlığımda; Alanya’mızın ve Alanyalıların gerçek potansiyelini, gücünü, defalarca tecrübe ettim. Ancak aynı şekilde, kentimizin hak ettiği seviyeye ulaşmasının önündeki temel engelleri de daha o yıllarda tespit etme fırsatım oldu.

Değerli hemşehrilerim; Alanya’nın önündeki en büyük engel, ortak bir hedef belirleyip, birlik ve beraberlik içinde o hedefe yürüme iradesine sahip olamamızdır.

İhtiyacımız olan tarihte eşi benzeri sadece bir kez görülmüş bir ruhu Alanyamız için yeniden tesis etmek, o ruh ve inançla Alanya’yı dünyanın imrenerek izleyeceği bir kent haline dönüştürebilmektir.

Cumhuriyetimizin 100. yılında ve yeni Türkiye Yüzyılı’nın ilk adımında, kurtuluşu, kuruluşu ve O’nu 100. yılına dimdik ayakta eriştiren Kuvâ-yi milliye ruhunu kendimize örnek almanın, birlik olmanın, omuz omuza hedeflerimize yürümenin tam zamanıdır.

İşte bu yüzden;

Türkiye Yüzyılının Güçlü Alanya’sı için Kuvâ-yi Alaiye* ruhu ve inancıyla yeniden adayım.

Yaşasın Kuvâ-yi Alaiye ruhuyla daha güçlü Alanya!

* Alanya’nın kuvvetleri

ADEM MURAT YÜCEL© 2024 Tüm hakkı saklıdır.Ademmuratyucel.com.tr